/ Pro zákazníky / Blog / Inspirace

Interiérový design – trendy v roce 2021

interiérový design 2021

Na to, co bude v dekoratérství v novém roce trendy, bude mít obrovský dopad to, že jsme téměř po celý rok 2020 byli zavřeni v našich domovech. Jemná řešení, která doposud dominovala, se již okoukala. Interiérový design v roce 2021 bude pravděpodobně odvážnější a svou rozmanitostí poutavější pro oči.

Při zařizování bytu musíte nicméně stále mít na paměti dvě nejdůležitější pravidla. Uspořádání musí být v první řadě praktické a funkční. Vzhled je až na třetím místě. Ideálním řešením je najít rovnováhu mezi těmito aspekty.

Uspořádání interiéru – barevná provedení v roce 2021

Odborníci jsou v názorech rozdělení. Na jedné straně mnozí z nich předpovídají, že rok 2021 bude ve znamení neutrálních barev (modrá nebo tlumená láhvově zelená). V uspořádáních se také objeví jemná černá barva. I nadále je trendy pudrově růžová a hořčicová. Na druhé straně existují také názory, že v interiérech v roce 2021 bude více energických barev, které nám nahradí silně stagnující minulý rok a umožní vstoupit do dalšího roku s elánem do života.

obrazy na plátně

Zajímavostí je, že se vrátí béžová barva. Ve skutečnosti je již zpět. Při procházení Instagramu nebo Pinterestu, abyste našli inspiraci, najdete spoustu interiérového designu, který tuto barvu používá. Béžová barva, která byla po léta považována za známku méně sofistikovaného stylu, se tedy stala módní barvou. V uspořádáních najdete všechny její odstíny (káva s mlékem, karamel, skořice).

Jednu věc lze s jistotou říci, pokud jde o barevné provedení roku 2021 – nebude to nuda. Hledáte pro sebe nápad? Pokud jste tak již neučinili, stojí za to se trochu zabývat psychologií barev. Stručně řečeno: tím, jak barvy ovlivňují naši pohodu. Díky této znalosti vytvoříte přátelské interiéry pro jejich obyvatele.

Mramorové úpravy

Mramorové úpravy – jsou dalším trendem v interiérovém designu roku 2021. Ačkoli z povinnosti kronikáře je třeba zmínit, že v předchozích letech již byly mramorové úpravy v módě. Jsou vhodné pro klasické i moderně uspořádané interiéry. Stejně jako dříve, tak i v letošním roce se „ušlechtilý“ mramor objeví jako dokončovací materiál pro pracovní desky, schody a parapety.

trendy barev interiérů

Skvělé se osvědčí také jako podlaha. Mramorová podlaha poskytuje interiérům výrazný charakter. Je to také, a možná především, velmi trvalé řešení. Pokud máte ve vaší domácnosti podlahové vytápění, využijte ještě jednu výhodu mramoru, a sice to, že skvělé přenáší teplo.

Interiéry vyzdobené odvážnými fototapetami

Unavení minulým rokem a skutečností, že jsme byli zavřeni na jednom místě a náš životní styl byl omezen na minimum, budeme vyhledávat vzrušení v roce 2021. Určitým znamením, které to naznačuje, je trend související s úpravami interiéru pomocí fototapet. Jejich „odvážnost“ je vyjádřena především vzory. Škála možností spojených s posledně uvedeným aspektem může být zpočátku skličující. Za zmínku stojí, že při výběru fototapety, je třeba vzít v úvahu její technické parametry (mimo jiné trvanlivost, odolnost vůči vodě a škrábancům).

mramorové povrchové úpravy

Vraťme se však ke vzorům. Vyberte si takový vzor, který bude předzvěstí energičtějšího a plného akce příštího roku. Anebo vzor fototapety poukazující na výzvu, které chceme čelit v roce 2021? V zásadě je volba omezena pouze vaší představivostí!

Trojrozměrné vzory koupelnových a kuchyňských obkladů

Další trend, který jasně naznačuje, že interiérový design v roce 2021 nemůže být nudný. Kouzlo keramických obkladů se strukturální úpravou spočívá v tom, že poskytují místnostem moderní vzhled a energii. Nelze nezmínit, že díky takovému řešení prolomíte určitou jednotvárnost uspořádání koupelny a kuchyně.

Čemu je třeba věnovat zvláštní pozornost při výběru keramických obkladů? Stejně jako je tomu v případě fototapet, tak i zde jsou na prvním místě parametry. Mezi nejdůležitější vlastnosti patří mimo jiné odolnost proti oděru, protiskluzové vlastnosti a nasákavost. Ten poslední faktor je zvláště důležitý v případě koupelny, stejně jako protiskluzové vlastnosti. Odolnost proti oděru je vyjádřena pěti třídami. Je to velmi důležitá informace zejména pro ty části bytů, které jsou vystaveny mechanickému poškození.

Nábytek se zaoblenými hranami

Tento trend byl s námi již v uplynulém roce. Nic nenasvědčuje tomu, že by nábytek se zaoblenými hranami a zakřivenou linií přestal být potěšením pro oči v interiérovém designu roku 2021. Samozřejmě, volba je na vás. Pokud je vám bližší surová estetika, pak se lépe osvědčí nábytek s jednoduchými tvary.

nábytek se zaoblenými hranami

Zaoblené hrany a zakřivené linie jsou naopak způsobem uspořádání interiéru, který se vyznačuje určitou vitalitou a energií – něčím, co rozhodně potřebujeme nejen v našich bytech.

Bez ohledu na popsané výše jednotlivé trendy, bude v interiérovém designu v roce 2021 převládat ten jeden hlavní, čili výše uvedená potřeba určité dávky šílenství a čerpání všeho plnými doušky. Zdá se to být nejlepším receptem na vytvoření perfektní a poutavé výzdoby bytu.


 JAK ZAŘÍDIT OBÝVACÍ POKOJ S KUCHYNÍ?

JAK ZAŘÍDIT MALOU LOŽNICI? PROHLÉDNĚTE SI NAŠE NÁPADY!

ZAŘIZUJEME PRONAJATÝ BYT-STUDENTSKÝ POKOJ LEVNĚ A RYCHLÉ

Čtěte také:
Obývací pokoj ve stylu boho – aranžmá a inspirace pro uměleckou proměnu interiéru
16.08.2021

Boho styl je velmi rozmanitý, někdy překvapivý a poutavý. Řekneme vám, jak vyzdobit obývací pokoj ve stylu boho tak, abyste v něm cítili veškerou podstatu této jedinečné estetiky: kreativitu, nadšení a lehkost života.

více
Fototapety do kuchyně – originální způsob jedinečného uspořádání interiéru
13.07.2021

Nástěnné fototapety vždy zdobily naše interiéry. Rádi je aplikujeme do ložnic, obývacích pokojů a prostor pro děti. Jsou perfektní jako dekorativní prvky do moderních i klasických místností. A co kuchyň? Je aplikace fototapety v kuchyni dobrým řešením?.

více
Jak přilepím fototapetu? Praktické tipy a triky
16.06.2021

Fototapety jsou módním a funkčním způsobem, jak vytvořit krásný interiér. S každou další sezónou jsou stále více populární a za svůj fenomén vděčí revoluční montážní technice, která nevyžaduje použití lepidla na tapety.

více
Zařizujeme obývací pokoj v provensálském stylu! Inspirace a nápady pro rustikální interiér
19.05.2021

Sníte o interiéru zachovaném v duchu jednoduchosti a pohodlí Provance? Chcete, aby váš domov odrážel venkovské kouzlo života i estetiku a eleganci francouzského domu? Ukážeme vám, jak zařídit obývací pokoj, abyste v něm cítili trochu malebného provensálského stylu.

více