1. /
    2. Pro zákazníky
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Obývací pokoj

Jak zařídit obývací pokoj ve skandinávském stylu – nápady na uspořádání

šedé dekorace v obývacím pokoji

Prostor inspirovaný Skandinávií by měl být funkční, vyznačovat se harmonií a svěžestí. Interiéry navržené ve skandinávském stylu se vyznačují strohostí, ale díky promyšleným doplňkům jsou místnosti estetičtější a útulnější. Poradíme vám, jak uspořádat obývací pokoj v duchu severských domů.

Skandinávský styl – jednoduchost a přirozenost

Skandinávský styl je především o promyšlených řešeních pro jednoduchý život. Je založen na přirozenosti a metodách, které vám umožní pečovat o životní prostředí. Severský design je elegantní, moderní a praktický. Je ideální pro rozjasnění jakéhokoli prostoru bez ohledu na jeho velikost.

Základními charakteristickými vlastnosti skandinávského stylu jsou také: neutrální barvy stěn, dřevěný nábytek zdůrazněný přírodními tkaninami a bujná vegetace.

Módní obývací pokoj ve skandinávském stylu – jak jej uspořádat?

Dokonalý obývací pokoj navržený ve skandinávském stylu nabídne spoustu přirozeného a jasného světla. Na takovém místě je nejlepší omezit počet záclon a pokusit se naplánovat uspořádání nábytku tak, aby byl interiér vzdušnější. Skandinávské uspořádání obývacího pokoje to jsou útulné doplňky, moderní nábytek a designové doplňky s lehce průmyslovými detaily.

obývací pokoj ve skandinávském stylu
 
obývací pokoj ve skandinávském stylu

Barvy obývacího pokoje ve skandinávském stylu

Domy v severském stylu se zaměřují na přirozenou paletu barev. Takové světlé a strohé prostory jsou čisté a jednoduché, ale díky texturám získá místnost atmosféru a bude působit útulněji. Jemná paleta barev použitá ve skandinávském obývacím pokoji bude dokonale odrážet světlo dopadající oknem, čímž interiér opticky zvětší.

Barvy stěn v obývacím pokoji ve skandinávském stylu by měly být založeny na odstínech z palety bílé, šedé nebo zelené a modré barvy. Takové barvy budou nádherným základem pro dekorace s výraznějšími tóny.

obývací pokoj ve skandinávském stylu

Velmi často se na stěnách v obývacích pokojů ve skandinávském stylu objevují také tapety s jemným geometrickým vzorem. Použití takové dekorace umožní rychle vytvořit v interiéru neobvyklou atmosféru a prolomit jeho asketický vzhled.

Funkční nábytek a minimalistické doplňky do obývacího pokoje ve skandinávském stylu

Obývací pokoj v severském stylu je uspořádaný, otevřený a povzbuzující. Vybavení obývacího pokoje udržovaného v této estetice se bude vyznačovat praktičností a jednoduchostí, a proto jeho nákup přílišně nezatíží náš rozpočet.

Ke skandinávskému stylu patří světlé barvy, což je důvod, proč nejčastěji v obývacím pokoji navrženém v tomto konceptu najdeme nábytek vyrobený ze světlejších a teplejších druhů dřeva, jako je například buk, jasan nebo borovice. Je však důležité se nebát a používat i jiné odstíny nábytku. Zdůrazňující prvky ve tmavších barvách, jako je černá nebo hnědá, skvěle zdůrazní prostor a dodají mu trochu charakteru.

obývací pokoj ve skandinávském stylu
obývací pokoj ve skandinávském stylu

Ústředním bodem skandinávského obývacího pokoje bude bílá nebo šedá pohovka s měkkým přehozem a konferenčním stolkem, často zvoleným v kontrastních barvách. Taková kombinace dodá prostoru exkluzivní a sofistikovanou atmosféru.

Mezi milovníky severských prostor jsou také oblíbená minimalistická svítidla v tmavých barvách (závěsné lampy a lustry) a jednoduché nástěnné prvky, jako jsou například obrazy na plátně s krajinou nebo černobílá grafika.

Přírodní materiály a bujná vegetace do skandinávského obývacího pokoje

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit v obývacím pokoji skandinávskou atmosféru pomocí originálních a přírodních doplňků. Hlavní je, aby vše bylo co nejútulnější a nejpohodlnější.

Za prvé, stojí za to přemýšlet o tlustých vlněných přikrývkách se zajímavou kontrastní texturou, jutových nebo ovčích kobercích a načechraných polštářích. S takovými doplňky bude tento minimalistický styl teplý a povzbuzující.

obývací pokoj ve skandinávském stylu

Okna mají do obývacího pokoje propouštět co nejvíce světla, proto byste na ně měli pověsit vzdušné bavlněné závěsy. V ideálním případě by to měly být látky v pastelových odstínech s jemnými geometrickými prvky.

Velmi důležitým prvkem skandinávských prostor je také bujná vegetace. Právě její šťavnatá zeleň prolomí asketický vzhled interiérů.

Filozofie Hygge v interiéru

Skandinávský obývací pokoj, navzdory tomu, že je v něm málo nábytku a doplňků působí jednoduše, avšak vždy vypadá přívětivě a pohodlně. Klíčem k vytvoření takové atraktivní místnosti je nepochybně použití směsi textur, tlumené palety barev a zařízení prostoru v souladu s konceptem hygge – tedy dánskou filozofií štěstí. Tento jedinečný postoj ke světu, který nás přesvědčuje o odůvodněnosti omezování předmětů, je dokonalým základem pro vytvoření jedinečného interiéru.

Čtěte také:
Ložnice v podkroví – nápady na uspořádání místnosti se šikmými stropy
10.06.2022

Ložnice v podkroví – nápady na uspořádání místnosti se šikmými stropy

Neexistuje lepší místo pro únik od shonu světa než vaše vlastní ložnice, a podkroví může být ideálním místem pro její uspořádání! Tuto obvykle nevyužitou část domu lze skvěle proměnit v pohodlný obytný prostor.

více
Rustikální ložnice – nápady, které vás budou inspirovat k osvěžení vašeho pokoje!
13.05.2022

Rustikální ložnice – nápady, které vás budou inspirovat k osvěžení vašeho pokoje!

Chcete do své ložnice vnést rustikální nápady? Speciálně pro vás jsme vybrali nejdůležitější vlastnosti rustikální výzdoby. Díky těmto nápadům bude váš interiér teplý i útulný – jak se na venkovský styl sluší a patří.

více
Jak vyzdobit svůj domov ve stylu městské džungle? Urban jungle bez tajemství
13.04.2022

Jak vyzdobit svůj domov ve stylu městské džungle? Urban jungle bez tajemství

Městská džungle je styl, který často zahrnuje přirozený a organický vzhled s barevnými akcenty a chladnou atmosférou. Městská džungle se vyznačuje hojným využitím zeleně, a to nejen v podobě rostlin, ale také v použití dekorativních prvků.

více
Home office –5 způsobů, jak si zařídit domácí kancelář
15.03.2022

Home office –5 způsobů, jak si zařídit domácí kancelář

V případě domácí pracovny můžeme místnosti dodat mnohem osobnější charakter. Stojí za to zajistit, aby v našem prostředí byly věci, které nám přinášejí radost a inspirují. Kancelář má být funkční, ale mnohem lepší je pracovat v místě, kde je vidět naše osobnost.

více