/ Pro zákazníky / Blog

5 nápadů na letní výzdobu interiérů

Léto je blízko, i když tento rok bude vypadat jinak než doposud. Doufejme, že se teplé dny dostaví, avšak většina z nás stráví vysněnou dovolenou na čerstvém vzduchu na své vlastní zahradě. Jak si zpestřit toto letní období? Seznamte se s 5 nápady na letní výzdobu interiérů.

5 nápadů na letní výzdobu interiérů

Jak rozjasnit tmavý obývací pokoj?

Jedním z osvědčených způsobů, jak opticky rozjasnit interiér a získat přátelský prostor, je zavést světlé doplňky, jako jsou například nástěnné obrazy nebo polštáře. Jaké dekorace zvolit, abychom se vyhnuli skličujícímu efektu? Skvělou volbou budou světlé obrazy na skle s motivem západu slunce! Západy slunce jsou univerzálním dekorativním motivem, který vytvoří v každém prostoru kouzelnou atmosféru.
Letní západy slunce v horách jsou nejkrásnější a zanechávají nejvíce vzpomínek. Prvním nápadem na letní změnu interiéru proto budou obrazy s motivem zapadajícího slunce.

Rostlinné motivy jsou stále oblíbenější

Vzhledem k tomu, že nás rok 2020 uzavřel v našich domovech, stále ochotněji saháme po živých rostlinách a rostlinných motivech, jimiž zdobíme interiéry. Městská džungle je novým a stále oblíbenějším trendem v dekoratérství, který tu bude s námi ještě dlouho. Tak pojďte si vybrat vhodné nástěnné obrazy s botanickým motivem pro váš obývací pokoj a vychutnat si všudypřítomnou zeleň ve vlastním domě.

Květinové pupeny rozzáří interiér

Květinové motivy jsou v této sezóně absolutní nutností. Jemné a něžné květiny zjemní strohý charakter interiéru a oteplí jej. Květiny jsou atributem ženství, proto velmi dobře fungují v obývacím pokoji nebo kuchyni, které tím získají optickou lehkost. Lze je také využit v ložnici nebo v dětském pokoji. Obrazy na skle s motivem květinových pupenů jsou ideální volbou na léto!

Intenzivní barvy prolomí jednotvárnost

Přebytek intenzivních barev způsobí, že interiér bude skličující a bez charakteru. Nicméně pokud je váš interiér udržován ve světlém, neutrálním tónu, zkuste prolomit tuto optickou jednotvárnost sytou purpurovou nebo oranžovou barvou. Jaké si zvolit barevné doplňky pro dosažení optimálního efektu? Zvolte samostatné dekorativní doplňky, jako jsou například nástěnné obrazy, polštáře, potahy na pohovky nebo křesla. Nebojte se experimentovat s odvážnými barvami! Je v nich velký potenciál.

Šum mořských vln, zpěv ptáků neboli mořské motivy v obývacím pokoji

Jak se vyrovnat s tím, že prázdninové šílenství se zdá být v nedohlednu? Pomůžou vám s tím mořské dekorace, jako jsou například akrylové obrazy s motivem mořského pobřeží, ozdobné mušle nebo hvězdice. Mořské klima můžete velmi snadno nastolit i ve vašem interiéru, a to pomocí povlaků na polštáře s kotvou nebo již zmíněnými nástěnnými obrazy. Pohled na vodu uklidňuje a pomáhá utřídit si myšlenky. Doufáme, že se vám naše letní inspirace budou líbit!

_________________________________________________________

SKLENĚNÉ OBRAZY VS. OBRAZY NA PLÁTNĚ

MODERNÍ NÁSTĚNNÉ HODINY

Čtěte rovněž: