/ Pro zákazníky / Blog

Skleněné obrazy vs. obrazy na plátně

Nástěnné obrazy jsou dekorací, která byla řadu let ozdobou našich interiérů. Tradiční obrazy pomalu ustupují moderním formám. Kterou z nich si vybrat? Skleněné obrazy nebo obrazy na plátně?

Obraz na plátně v jemných pastelových barvách

Dobře zvolené barvy jsou základem všech nástěnných dekorací, bez ohledu na materiál, ze kterého byly vyrobeny. Výrazné, šťavnaté barvy s hloubkou jsou něčím, co vytváří klima a poskytuje jedinečný charakter každému interiéru. Rozdíly ve struktuře obrazů mohou způsobit rozdíly ve vnímání barev. Barevné obrazy na plátně canvas mají podobnou strukturu jako obrazy namalované olejovými barvami. Jsou matné a věrně zobrazují barvy, a to díky vývoji technologie digitálního tisku. Materiál canvas dobře absorbuje světlo. Sklo je lesklé a hladké. Vzorované skleněné obrazy budou vypadat dobře v místě bez slunečního světla, kde se lze vyhnout efektu odrazu.

Jak tvrzené sklo, tak i materiál canvas umožňují tisknout grafiku v nejvyšší kvalitě. Tvrzené sklo je jedním z nejodolnějších materiálů dostupných na trhu. Je odolné proti poškrábání, prachu a mechanickému poškození. Skleněný obraz není snadné instalovat kvůli jeho hmotnosti. Pokud hledáte něco, co můžete snadno přesunout z místa na místo, pak určitě lepší volbou bude obraz vyrobený z materiálu canvas.

Mezi skleněnými obrazy a obrazy canvas v obchodě Tulup máme nepřeberné množství vzorů a nejvyšší kvalitu tisku. Zde uvádíme několik inspirací:

 

1. Skleněný obraz Lotosový květ – tento obraz je věnován nejnovějším trendům, které pojednávají o kombinaci černé s bílou v maxi stylu. Černá a bílá jsou nejen elegantní, ale také módní kombinaci. Lotosový květ symbolizuje harmonii a klid, které často postrádáme v každodenním shonu.

2. Obraz na plátně Pastelová magnolie – romantický, jemný a ženský obraz zmírní poněkud strohý design severské kuchyně a trochu ji oživí barvami. Pastelová růžová barva se bude nejlépe prezentovat v holčičí ložnici nebo v pokoji pro hosty. Romantické, elegantní květiny budou oblíbenými motivy sezóny 2020/2021.

3. Obraz na skle Májová louka – výrazné barvy jsou designem nejen pro odvážné. Ostré barvy prolomí monotónnost interiéru v neutrálním stylu. Současné trendy pobízejí k experimentování s barvami. Šťavnaté barvy skrývají velký potenciál. Nebojte se toho využít.

4. Obraz na plátně Bylinkové zákoutí - je ideálním návrhem pro kuchyně. Bylinky jsou totiž základem každého pokrmu, a mimochodem krásně voní! Bylinková kompozice v rustikálním stylu bude krásným a stylovým doplňkem dřevěné kuchyně.

Čtěte rovněž: