1. /
    2. Pro zákazníky
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Průvodce

BÍLÝ NEBO ČERNÝ KUCHYNSKÝ PANEL

V tomto případě namísto světlých barev a ryze bílé barvy převládá černá, bordó, tmavě modrá a zelená.Černá kuchyň je úplně nový trend – naprostý protiklad skandinávské bílé. S čím kombinovat černou barvu, abychom se vyhnuli pocitu tíhy a úzkosti? Jak vybrat perfektní doplňky? Na co nezapomenout, pokud se rozhodneme pro kuchyň s černým nábytkem? Níže uvádíme několik inspirací pro kuchyňské panely.

Černý mat – konec doby lesku

Doposud nejpopulárnějším kuchyňským nábytkem byl nábytek s lesklým povrchem. Matné přední části mají tu výhodu, že jsou na nich méně viditelné otisky prstů a nečistoty. Černý mat zavádí prvek svěžesti a elegance, ale stojí za to jej prolomit lesklým detailem, jako je například skleněný kuchyňský panel.

1. Kuchyňský panel kaštanové  květy 

Tento kuchyňský panel dokonale zapadá do současných trendů – černá je prolomena rostlinným bordó motivem. Lze jej použit jako módní detail, ale i jako ochranný prvek, bude-li umístěn za varnou deskou nebo dřezem.

Barevné experimenty – vsaďte na výraznou barvu

Pokud se rozhodnete pro černou kuchyň, nemusíte se omezovat pouze na jednu převládající barvu. Monochromatické kompozice jsou elegantní, ale vyžadují více prostoru, aby se předešlo pocitu úzkosti. V menších kuchyních je vhodné zvolit odvážný, barevný detail – ať už se jedná o skleněný panel nebo skleněnou krájecí desku:

2. Kuchyňský panel orchidej fialový

3. Kuchyňský panel zelený list

4. Kuchyňský panel červený mák

5. Kuchyňský panel tyrkysové motýly

 Černý kuchyňský nábytek se nejlépe prezentuje v kombinaci s kuchyňskými panely se sytě červenými prvky, výrazně fialovou barvou a svěží zelení či tyrkysovými barvami. V tomto barevném provedení najdete také další doplňky – nože, skleněné desky, sušičky na nádobí a podložky pod šálky.

Cihla – loftový styl

Pokud máte k dispozici velký prostor, pak se rozhodně můžete pokusit o vytvoření kuchyně v loftovém stylu. Černá barva ve spojení s cihlou je strohá, ale zároveň elegantní. Ve velkém prostoru není nutné se při výběru doplňků omezovat. Do kuchyně v loftovém stylu navrhujeme kuchyňské panely s cihlovou texturou nebo zobrazující cihlové budovy:

6. Skleněná krájecí deska Cihlová zeď 

7. Kuchyňský panel Italská alej

8. Kuchyňský panel Římská ulice

Černý mramor – tradice a moderna

Mramor, stejně jako cihla, budí pocity tíhy a úzkosti. Mramorová schodiště nejčastěji potkáváme v luxusních vilách a palácích. Není divu, vyžadují totiž spoustu místa. Naštěstí v konceptu kuchyně all-in-black se můžeme omezit na mramorové doplňky, jako jsou skleněné kuchyňské panely nebo podlahová dlažba. Pro tuto úpravu se hodí kuchyňské panely v černých a bílých tónech:

9. Kuchyňský panel pampeliška

10. Kuchyňský panel bílé peří

11. Kuchyňský panel bílé orchideje

Černá kuchyň je výzva. Je protipólem lehkosti skandinávské kuchyně. Černé interiéry jsou obvykle mohutnější, ale toto břemeno můžeme vyvážit pomocí vhodně zvolených doplňků. Není náhodou, že je nyní černá kuchyň nejpopulárnějším trendem výzdoby interiérů, a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit. Pokud si rádi hrajete s nejnovějšími trendy, teď je ta ideální chvíle pro vytvoření unikátní a módní kuchyně.

Čtěte také:
Rustikální ložnice – nápady, které vás budou inspirovat k osvěžení vašeho pokoje!
13.05.2022

Rustikální ložnice – nápady, které vás budou inspirovat k osvěžení vašeho pokoje!

Chcete do své ložnice vnést rustikální nápady? Speciálně pro vás jsme vybrali nejdůležitější vlastnosti rustikální výzdoby. Díky těmto nápadům bude váš interiér teplý i útulný – jak se na venkovský styl sluší a patří.

více
Jak vyzdobit svůj domov ve stylu městské džungle? Urban jungle bez tajemství
13.04.2022

Jak vyzdobit svůj domov ve stylu městské džungle? Urban jungle bez tajemství

Městská džungle je styl, který často zahrnuje přirozený a organický vzhled s barevnými akcenty a chladnou atmosférou. Městská džungle se vyznačuje hojným využitím zeleně, a to nejen v podobě rostlin, ale také v použití dekorativních prvků.

více
Home office –5 způsobů, jak si zařídit domácí kancelář
15.03.2022

Home office –5 způsobů, jak si zařídit domácí kancelář

V případě domácí pracovny můžeme místnosti dodat mnohem osobnější charakter. Stojí za to zajistit, aby v našem prostředí byly věci, které nám přinášejí radost a inspirují. Kancelář má být funkční, ale mnohem lepší je pracovat v místě, kde je vidět naše osobnost.

více
Obrazy s akty pro moderní obytné prostory
26.11.2021

Obrazy s akty pro moderní obytné prostory

Jedinečná a odrážející naši osobnost, výzdoba domu je důležitou součástí každého projektu. Použití obrazů s erotickou tematikou je trendem v současném designu. Umělecké potisky zobrazující vkusné postavy žen a mužů v různých polohách a okamžicích svlékání se staly odvážným prohlášením o našem individu&a

více