1. /
    2. Pro zákazníky
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Obývací pokoj

TV stěna v obývacím pokoji - inspirace a nápady na úspěšný projekt

TV stěna v obývacím pokoji

Chcete zvýšit styl a funkčnost vašeho obývacího pokoje? No, jedním z osvědčených způsobů, jak toho dosáhnout, je vytvoření impozantní TV stěny, která slouží jako centrální bod celého prostoru. V tomto článku se podíváme na fantastické inspirace a nápady, které vám pomohou vytvořit úspěšný design TV stěny, který ohromí vaše hosty a udělá z vaší zóny zábavy objekt závisti celého okolí. Začneme!

Aranžování stěny s televizorem

Váš obývací pokoj je centrem relaxace a zábavy, a stěna s televizorem hraje klíčovou roli ve vytváření jeho celkové atmosféry. Je čas rozloučit se s tradičními konfiguracemi televizorů a přijmout transformační přístup k vytvoření poutavého centrálního bodu.

Vyberte ideální stěnu

Prvním krokem v návrhu TV stěny je výběr ideální stěny pro televizor. Hledejte prostornou stěnu s minimálními překážkami, díky kterým bude televizor snadno viditelný z různých sezení. Stěna naproti hlavní relaxační zóně často funguje nejlépe.

Vyberte elegantní a štíhlý televizor

Investujte do štíhlého Ultra HD televizoru, který se harmonicky skládá s vybranou stěnou. Elegantní televizor nejen zlepší estetiku TV stěny, ale také poskytne příjemnější sledování.

TV stěna v obývacím pokoji

TV stěna - jak ji stylizovat?

Nyní, když máte základy, pojďme se podívat na kreativní způsoby stylizace TV stěny, aby byla elegantní a propracovaná.

Černá stěna s televizorem

Vytvořte odvážný dojem tím, že stěnu s televizorem natřete bohatými, tmavými tóny, jako jsou námořnická modrá, grafitová nebo tmavě červená. Tyto barvy nejen přidají sofistikovanost, ale také zajistí, že televizor se stane součástí prostředí, když je vypnutý. Preferujete neutrální barvy? Zvažte použití fototapety nebo tapety s jemným vzorem.

Plovoucí police pro dekorační akcent

Umístěte plovoucí police kolem televizoru, abyste přidali trochu stylu a vytvořili místo pro vystavení dekoračních prvků, rodinných fotografií nebo oblíbených suvenýrů. Tyto police nejen zlepší vizuální atraktivitu, ale také jsou funkčním prvkem.

Pro moderní a elegantní vzhled vyberte minimalistické visící police s čistými liniemi. Méně je více, a tento výběr designu udělá z vaší TV stěny moderní kouzlo. Pokud jste fanouškem rustikální estetiky, sáhněte po dřevěných policích. Přirozená textura a teplé tóny dřeva krásně doplní nastavení televizora.

Zeleně pro osvěžující atmosféru

Přiveďte přírodu do interiéru a oživte TV stěnu tím, že přidáte květinové rostliny nebo vertikální zahradu. Dotek zeleně přinese do obývacího pokoje nádech svěžesti.

TV stěna v obývacím pokoji

Galerie na stěně pro personalizaci

Navrhněte poutavou stěnnou galerii kolem televizora, která zobrazuje obrazy, fotografie a grafiku. To nejen personalizuje prostor, ale také odvádí pozornost od televizora, když není používán.

Pro eklektický vzhled smíchejte rámy různých velikostí a tvarů. Uvolněte svou kreativitu a uspořádejte je vizuálně atraktivním způsobem. Vytvořte tematickou stěnnou galerii, například kolekci s cestovatelskou tematikou nebo galerii věnovanou vašim oblíbeným filmovým plakátům, abyste dosáhli vzrušujícího a poutavého výběru dekorace.

Skrýt televizor pomocí posuvných panelů

Pokud preferujete minimalistický vzhled a chcete skrýt televizor, když není používán, zvažte instalaci posuvných panelů, které mohou televizor skrýt. Tyto panely mohou sloužit jako umělecké dílo nebo dekorační prvek, poskytující elegantní vzhled.

Šatní skříně na míru

Investujte do šatních skříní na míru, které se harmonicky skládají s TV stěnou a poskytují dostatek prostoru pro multimediální zařízení, DVD, herní konzole a další. Šatní skříně na míru umožňují přizpůsobit design konkrétním potřebám a preferencím.

 
TV stěna v obývacím pokoji
 
TV stěna v obývacím pokoji
 

Spojte funkčnost s estetikou tím, že integrujete zábavní centrum s vestavěnými policemi na knihy. To poskytuje místo pro uložení televizních doplňků, a také skvělou příležitost k vystavení vaší sbírky knih a dekoračních předmětů.

Osvětlení pro atmosféru

Osvětlení hraje klíčovou roli ve vytváření správné atmosféry v obývacím pokoji. Podívejme se, jak můžete využít osvětlení k doplnění designu TV stěny.

Přidejte nástěnné lampy po obou stranách televizora, aby byla vytvořena teplá a přívětivá atmosféra. Tyto lampy poskytují náladové osvětlení a snižují únavu očí během filmových večerů.

Zapněte LED podsvícení za televizorem, aby získal okouzlující záři. Můžete vybrat barvy, které odpovídají motivu dekorace, a dokonce přizpůsobit osvětlení různým náladám.

TV stěna v obývacím pokoji

Dekorace stěny s televizorem

Nebojte se aktualizovat design TV stěny. Jak se mění vaše vkusy a preference, dovolte, aby stěna s televizorem evolvovala s vámi, ujistěte se, že zůstává odrazem vaší osobnosti. Použitím kreativity, inteligentních úložných řešení a náladového osvětlení vytvoříte prostor, který je nejen funkční, ale také vyzařuje eleganci a kouzlo. Mějte na paměti, že dobře navržená TV stěna může stát srdcem vašeho domova, kde nezapomenutelné chvíle strávené s nejbližšími budou navždy zachyceny.

Čtěte také:
Vánoční výzdoba interiéru – praktické dekorace na svátky
28.11.2023

Vánoční výzdoba interiéru – praktické dekorace na svátky

Předvánoční období je nejhezčím obdobím roku. Temné večery osvětlují krásné vánoční ozdoby, v obchodech se objevují inspirace a nápady na originální dárky a my prohledáváme stránky s recepty, abychom si vybrali ty nejlepší a překvapili naše hosty. Za úvahu stojí také dekorace... tradiční i méně typick&e

více
Tapety do tmavé chodby a předsíně: jak vybrat a vytvořit správný interiér
20.11.2023

Tapety do tmavé chodby a předsíně: jak vybrat a vytvořit správný interiér

Vstupujete do domu po dlouhém dni v práci. První místnost, kterou vidíte, je předsíň. Uvažovali jste někdy, jak důležité je, aby tato místnost na vás udělala dobrý dojem? A může se chodba, tento zdánlivě nepodstatný prvek každého bytu, stát výjimečným dekorativním prvkem? Ano! Klíčem k tomu je správný výběr tapety.

více
Umění potkává prostor: jak boho obrazy oživují loftové interiéry
11.10.2023

Umění potkává prostor: jak boho obrazy oživují loftové interiéry

V tomto článku vám ukážeme, jak prakticky a efektivně zavést boho prvky do loftového interiéru. Pokud sníte o interiéru, který kombinuje modernost s nádechem přírody a svobody, tento článek je právě pro vás.

více
Moderní ložnice - jak ji zařídit?
02.08.2023

Moderní ložnice - jak ji zařídit?

V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do umění vytváření útulné a moderní atmosféry v ložnici a prozkoumáme nezbytné doplňky, které zvýší prestiž vašeho prostoru. Připojte se k nám na této kreativní cestě a proměňme naši ložnici v moderní oázu!

více