1. /
  2. Pro zákazníky
  3. /
  4. Blog
  5. /
  6. Koupelna

Jaké zrcadlo do koupelny? Praktické tipy a inspirace

Jaké zrcadlo do koupelny?

Koupelna není jen místo, kde se staráme o osobní hygienu, ale také prostor pro relaxaci a odpočinek. Je to jeden z nejdůležitějších pokojů v našem domě, proto je důležité, aby byla jak funkční, tak esteticky příjemná. V tomto kontextu hraje zrcadlo klíčovou roli, nejenže nám pomáhá v každodenních rituálech, ale také je důležitým dekoračním prvkem. V dnešním článku rozvineme téma výběru zrcadla do koupelny, prohlédneme si různé typy zrcadel, povedeme se praktickými tipy a inspiracemi a podíváme se na aktuální trendy v designu koupelen.

Na co si dát pozor při koupi zrcadla do koupelny?

Když plánujeme zařízení koupelny, často se soustředíme na výběr dlaždic, nábytku a doplňků, ale zapomínáme na jeden z nejdůležitějších prvků, který má jak praktickou, tak dekorační funkci - zrcadlo. Zrcadlo je srdcem naší koupelny, místo, kde začínáme a končíme každý den. Je to také prostor, kde provádíme každodenní péči o sebe. Proto je výběr správného zrcadla do koupelny nesmírně důležitý.

Jaké zrcadlo do koupelny?

Koupelnové zrcadlo - typy

Abychom lépe porozuměli, jaká zrcadla jsou na trhu dostupná a která z nich se nejlépe hodí do naší koupelny, podíváme se blíže na různé typy zrcadel:

 • Zrcadlo s LED osvětlením: Osvětlená zrcadla jsou populárním řešením v moderních koupelnách. Jejich hlavní výhodou je vestavěné osvětlení, které poskytuje rovnoměrné a jasné světlo, ideální pro každodenní rituály. Toto řešení je zvlášť užitečné v koupelnách, které mají omezené zdroje přirozeného světla. Osvětlená zrcadla jsou dostupná v různých tvarech a velikostech, což umožňuje jejich přizpůsobení různým stylům interiérů.
 • Dekorativní zrcadla: Pokud chceme, aby naše koupelna byla také místem plným stylu a elegance, dekorativní zrcadla jsou skvělou volbou. Tato zrcadla často mají dekorativní rámy, které dodávají místnosti charakter. Mohou se objevit v různých stylech, jako je klasický, vintage nebo moderní. Dekorativní zrcadla jsou vynikajícím dekoračním prvkem, který přitahuje pozornost a dodává interiéru jedinečný vzhled.
 • Zrcadla s vestavěným úložným prostorem: Funkčnost je klíčovým prvkem designu koupelen. Pokud máme omezený prostor pro ukládání kosmetiky, zrcadla s vestavěnou skříňkou nebo policemi jsou řešením. Toto praktické řešení umožňuje ukládat nejdůležitější předměty v koupelně a zároveň šetří místo. Jsou dostupné různé modely, které mohou být přizpůsobeny jak malým, tak větším koupelnám.

Jaké zrcadlo do koupelny?

Parametry koupelnového zrcadla

Jakmile porozumíme různým typům zrcadel, měli bychom zvážit, jaká zrcadla budou nejlépe odpovídat naší konkrétní koupelně. Zde jsou praktické tipy, které nám pomohou udělat správný výběr:

 • Velikost: Při výběru zrcadla musíme vzít v úvahu velikost naší koupelny. V menších koupelnách je vhodné vybrat zrcadla, která opticky zvětší prostor. Úzká a vysoká zrcadla se v takovém případě perfektně hodí. Naopak ve větších koupelnách můžeme zvolit zrcadla, která vytvoří dojem prostoru.
 • Osvětlení: Osvětlená zrcadla jsou ideální do koupelen, kde je omezené přirozené světlo. Je důležité, aby osvětlení bylo rovnoměrné a neodráželo se od povrchu zrcadla. Správné osvětlení umožňuje provádět přesné péči, jako je líčení nebo holení.
 • Styl: Při výběru zrcadla je třeba věnovat pozornost stylu naší koupelny. Dekorativní zrcadla se hodí do klasických a rustikálních interiérů, kde dekorativní rámy jsou hlavní atrakcí místnosti. Pokud má naše koupelna moderní charakter, je vhodné vybrat zrcadla s minimalistickým designem. V případě koupelen v industriálním stylu mohou být kovové rámy dobrým výběrem.
 • Materiály a rámy: Materiál, ze kterého je zrcadlo vyrobené, a jeho rám, mají význam. Zrcadla s dřevěnými rámy dodávají interiéru teplý a přírodní vzhled. Naopak zrcadla s kovovými rámy se skvěle hodí do moderních aranžmá. Při výběru zrcadla si všimněte kvality materiálů, které byly použity k jeho výrobě.

Na jaké výšce namontovat zrcadlo?

Výška, na které se má namontovat zrcadlo v koupelně, je důležitým aspektem, který má významný vliv na funkčnost a vzhled celého prostoru. Při montáži je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

 • Především by zrcadlo mělo být umístěno tak, aby osoby používající koupelnu se v něm mohly pohodlně dívat. Obvykle standardní výška montáže zrcadla je kolem 145-160 cm nad podlahou, ale to se může lišit v závislosti na individuálních preferencích a výšce uživatelů.
 • V koupelnách, které jsou sdíleny osobami s výrazně rozdílnými výškami, lze zvážit instalaci dvou zrcadel v různých výškách.
 • Kromě toho je důležité, aby bylo zrcadlo umístěno dostatečně vysoko, aby se vyhnulo kontaktu s vlhkostí, která se může hromadit na povrchu zrcadla během koupání nebo sprchování. Umístění zrcadla ve správné výšce zajistí pohodlí uživatelům i jeho dlouhodobou trvanlivost.

Jaké zrcadlo do koupelny?

Koupelnová zrcadla - inspirace

Na závěr se podíváme na několik konkrétních příkladů inspirace, které nám mohou pomoci při výběru zrcadla do naší koupelny:

 • Koupelna ve skandinávském stylu: Skandinávský design koupelny často vychází z principu minimalismu a funkčnosti. Světlé barvy, dřevo a zrcadla s jednoduchým designem jsou klíčovými prvky tohoto stylu.
 • Retro koupelna: Milovníci retro stylu mohou zvolit zrcadla s dekorativními rámy a pastelovými barvami. Zrcadla ve stylu retro se skvěle doplňují s nábytkem ve vintage stylu.
 • Moderní koupelna: Moderní koupelny se vyznačují jednoduchými a geometrickými tvary. Zrcadla s minimalistickým designem s kovovými nebo skleněnými rámy jsou ideální volbou.
 • Rustikální koupelna: Rustikální interiéry v koupelnách se vyznačují přírodními materiály, jako je dřevo a kámen. Zrcadla s dřevěnými rámy dokonale podtrhují atmosféru takové koupelny.

Jaké zrcadlo do koupelny?

Jak vybrat ideální zrcadlo?

Při výběru zrcadla do koupelny musíme zvážit mnoho faktorů, jak praktických, tak estetických. Různé typy zrcadel nabízejí různé funkce a dekorativní možnosti. Proto má výběr zrcadla významný vliv na funkčnost a vzhled naší koupelny. Měli bychom také pamatovat na aktuální trendy v designu interiérů, které nám mohou poskytnout inspiraci pro naše vlastní projekty koupelen.

Díky správnému výběru zrcadla se naše koupelna stane nejen místem každodenní péče, ale také pravou oázou stylu a elegance. Ať už je to prostor, který odráží náš vkus a individuální charakter, poskytující jak funkčnost, tak estetiku.

Je také důležité dodat, že výběr zrcadla je jen jedním z mnoha rozhodnutí, která musíme učinit při navrhování koupelny. Při projektování tohoto prostoru bychom měli také věnovat pozornost výběru barev, materiálů, baterií a dalších prvků vybavení, které ovlivní konečný výsledek.

Mějme na paměti, že aranžování koupelny je kreativní proces, který by měl odrážet náš osobní styl a potřeby. Ať už je výběr zrcadla inspirací k vytvoření jedinečného prostoru, který nám bude sloužit mnoho let.

Čtěte také:
Zrcadla a feng-šuej - jak využít jejich energii při zařizování interiéru
21.05.2024

Zrcadla a feng-šuej - jak využít jejich energii při zařizování interiéru

Ve světě Feng Shui jsou zrcadla magickým nástrojem, který dokáže zdvojnásobit štěstí, znásobit bohatství a rozjasnit ducha. Jejich zrcadlící se povrchy neslouží jen k obdivování vašeho vzhledu, ale mají transformační sílu, která může ovlivnit energii nebo čchi ve vašem domě.

více
Fototapeta do obývacího pokoje - jak vybrat dokonalý motiv a vytvořit jedinečný prostor
22.04.2024

Fototapeta do obývacího pokoje - jak vybrat dokonalý motiv a vytvořit jedinečný prostor

Obývací pokoj se vyvíjí jako plátno pro osobní vyjádření, místo setkávání, kde se sdílejí příběhy a uchovávají vzpomínky. Sílu tapet při proměně tohoto prostoru nelze podceňovat. Udává tón, ovlivňuje náladu a působí jako odraz osobního stylu.

více
Obrazy do kuchyně a jídelny - chutné inspirace na dekorace stěn
21.03.2024

Obrazy do kuchyně a jídelny - chutné inspirace na dekorace stěn

Srdce domova si zaslouží více než jen funkční design; touží po špetce osobnosti, troše kreativity a bohaté porci stylu. Kuchyně a jídelny, epicentra kulinářských kreací a společenských setkání, by měly odrážet nejen funkčnost, ale také teplo a osobnost těch, kdo je obývají.

více
Jak proměnit koupelnu v luxusní prostor: tipy a trendy pro rok 2024
23.02.2024

Jak proměnit koupelnu v luxusní prostor: tipy a trendy pro rok 2024

V roce 2024 se design koupelen ubírá směrem k více luxusnímu a přizpůsobenému vzhledu. V tomto článku se dozvíte, jak můžete využít nejnovější trendy a tipy, aby vaše koupelna nejen vypadala lépe, ale stala se i oázou pohody a relaxace.

více