1. /
  2. Pro zákazníky
  3. /
  4. Blog
  5. /
  6. Ložnice

Útulná ložnice ve skandinávském stylu - jak ji zařídit?

Útulná ložnice ve skandinávském stylu

Skandinávský styl je oblíbenou volbou mnoha majitelů domů, kteří si chtějí zařídit útulnou a příjemnou ložnici. Skandinávský styl je designový směr pocházející ze skandinávských zemí, jako je Dánsko, Norsko a Švédsko. Vyznačuje se minimalismem, jednoduchostí a funkčností, takže se dokonale hodí pro ty, kteří dávají přednost relaxačnímu prostoru bez nepořádku. V tomto článku vás provedeme procesem vytváření útulné ložnice ve skandinávském stylu. Postaráme se o vše, od výběru správných barev a nábytku až po dokončení výzdoby a osvětlení. Naším cílem je poskytnout vám všechny informace, které potřebujete k vytvoření krásné a funkční ložnice, ve které budete rádi trávit čas.

Barvy do skandinávské ložnice

Skandinávský styl je známý svou jednoduchostí, která se týká i barevné palety. Charakteristickým znakem tohoto stylu designu je neutrální barevná paleta. Použití neutrálních barev vytváří v ložnici klidnou a uvolněnou atmosféru, která je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Bílá barva je ve skandinávském designu dominantní a hraje významnou roli při vytváření útulné ložnice. Použití bílé barvy na stěnách, nábytku a lůžkovinách vytváří v ložnici světlou a vzdušnou atmosféru, která ji činí prostornější a příjemnější. Bílá barva také odráží světlo, což zvyšuje přirozené světlo a vytváří v místnosti příjemnou atmosféru.

Útulná ložnice ve skandinávském stylu
 
Trendy ve výzdobě interiérů 2023
 

Ačkoli skandinávský design obvykle používá neutrální barvy, přidání barevných akcentů je skvělým způsobem, jak v ložnici vytvořit vizuální zajímavost. Doplňky, jako jsou polštáře, přehozy a koberce, mohou být použity k tomu, aby dodaly místnosti barvu, aniž by zahltily celkový design. Při výběru barev je důležité držet se jednotného barevného schématu, aby byla zachována minimalistická estetika skandinávského designového stylu.

Pohodlný nábytek ve skandinávském stylu - jaký vybrat do ložnice?

Při navrhování útulné ložnice ve skandinávském stylu hraje vybraný nábytek klíčovou roli v dosažení požadované estetiky. Zde je několik tipů, které je třeba zvážit při výběru nábytku do tohoto typu ložnice:

 • Je důležité vybrat funkční a esteticky jednoduchý nábytek. Vyhněte se nábytku s ozdobnými detaily nebo složitými vzory, protože ty často odporují čistému a uhlazenému vzhledu tohoto stylu. Místo toho hledejte nábytek s čistými liniemi a jednoduchými tvary.

Ložnice v podkroví

 • Dřevěný nábytek je charakteristickým znakem skandinávského designu a pomáhá vytvořit v ložnici příjemnou a hřejivou atmosféru. Hledejte nábytek ze světlého dřeva, jako je borovice, jasan nebo buk, který dodá místnosti nádech tepla.

 • Postel je ústředním prvkem ložnice, a proto je tak důležité ji správně vybrat. Hledejte postel s jednoduchým rámem a čistými liniemi. Postel s plošinou je díky svému nízkému profilu a minimalistickému designu ideální volbou do ložnice ve skandinávském stylu. Zvažte také přidání dřevěného čela postele nebo jednoduchého čalouněného čela v neutrální barvě, které vytvoří útulný a pohodlný vzhled.

Skandinávské doplňky do ložnice - přírodní a útulné dekorace

Skandinávský design je známý svým důrazem na útulné a pohodlné obytné prostory a textilie hrají při vytváření této atmosféry významnou roli. Použití měkkých a plyšových textilií, jako je vlna, mohér a bavlna, může místnosti dodat teplo a texturu. Zvažte začlenění útulných přehozů, přikrývek a polštářů z těchto přírodních materiálů, které dodají místnosti hloubku a pohodlí.

Zvažte také začlenění prvků, jako jsou vonné svíčky, koberce a obrazy,abyste dodali prostoru osobitost. Při výběru doplňků vybírejte předměty s čistými liniemi a jednoduchým designem, které doplňují celkovou estetiku místnosti.

Útulná ložnice ve skandinávském stylu

Nezapomeňte na rostliny! Rostliny v květináčích mohou pomoci vytvořit klidnou a relaxační atmosféru a přináší také výhody, jako je zlepšení kvality ovzduší a snížení hladiny stresu. Do skandinávských interiérů se hodí tyto rostliny: sansevierie, fíkus dubolistý, bostonská kapradina a zlaté epipremnum.

Skandinávský styl sází na dostatek světla

Přirozené světlo je ve skandinávském designu zásadní. Pro tento styl jsou typická velká okna a vzdušné závěsy, které propouštějí do místnosti hodně světla. Pokud vaše ložnice nemá přístup k přirozenému světlu, zvažte přidání střešního okna nebo zářivky.

Protože zimní měsíce mohou být obzvláště tmavé, je umělé osvětlení stejně důležité jako přirozené. Při výběru svítidel volte žárovky s teplými tóny, abyste v ložnici vytvořili útulnou atmosféru. Závěsná a nástěnná svítidla jsou oblíbenou volbou pro ložnice ve skandinávském stylu, protože poskytují náladové osvětlení a jsou také velmi funkční. Kromě toho mohou stojací a stolní lampy dodat místnosti větší teplo a hloubku.

Typy fototapet, které jsou dostupné na trhu

V ložnicích ve skandinávském stylu jsou svítidla často používána jako funkční prvky. Při výběru spotřebičů je třeba pečlivě zvážit jejich umístění v místnosti. Například závěsné svítidlo lze použít jako ústřední bod nad postelí, zatímco nástěnná svítidla lze použít ke zvýraznění uměleckých děl nebo jiných prvků v místnosti. Důležité je také zvážit výšku svítidel a jejich vzdálenost od ostatních předmětů v místnosti, aby byla zajištěna jejich funkčnost a estetický dojem. Pokud chcete do ložnice vnést ještě více světla, vítány jsou také zrcadla! Dokonale odrážejí sluneční paprsky.

Podle těchto tipů můžete vytvořit útulnou a příjemnou ložnici ve skandinávském stylu, která bude funkční i estetická.

Čtěte také:
TV stěna v obývacím pokoji - inspirace a nápady na úspěšný projekt
13.09.2023

TV stěna v obývacím pokoji - inspirace a nápady na úspěšný projekt

Chcete zvýšit styl a funkčnost vašeho obývacího pokoje? No, jedním z osvědčených způsobů, jak toho dosáhnout, je vytvoření impozantní TV stěny, která slouží jako centrální bod celého prostoru. V tomto článku se podíváme na fantastické inspirace a nápady, které vám pomohou vytvořit úspěšný design TV stěny.

více
Moderní ložnice - jak ji zařídit?
02.08.2023

Moderní ložnice - jak ji zařídit?

V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do umění vytváření útulné a moderní atmosféry v ložnici a prozkoumáme nezbytné doplňky, které zvýší prestiž vašeho prostoru. Připojte se k nám na této kreativní cestě a proměňme naši ložnici v moderní oázu!

více
Obrazy z mechu - objevování krásy přírody
12.07.2023

Obrazy z mechu - objevování krásy přírody

V oblasti umění nemá kreativita žádné hranice. Umělci neustále hledají jedinečné a podmanivé prostředky, kterými by mohli vyjádřit svou představivost a vyvolat emoce u publika. Jedním z takových prostředků, který si v posledních letech získal oblibu, je umění vytvořené pomocí mechu (dutohlávka sobí). 

více
Principy feng-šuej v interiérovém designu - jednoduché způsoby jejich využití
20.06.2023

Principy feng-šuej v interiérovém designu - jednoduché způsoby jejich využití

Feng-šuej, starobylá čínská filozofie, je mocný nástroj, který dokáže zlepšit harmonii a rovnováhu v prostoru. V tomto článku se podíváme na základní principy feng-šuej a na to, jak je lze využít k vytvoření harmonického obytného prostoru.

více