1. /
    2. Pro zákazníky
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Sezónní dekorace

Nejlepší nápady na výzdobu kuchyně při příležitosti Halloweenu

Halloween byl doposud považován za typicky americký svátek – právě tam se zrodila myšlenka ovládnutí strachu, nočních můr a čarodějnic pomocí smíchu a sladkostí. V tomto jedinečném dni v roce můžete čelit svému strachu a přestrojit se za čarodějnici, upíra či zombie, a zároveň se skvěle bavit s přáteli. Halloween to je samozřejmě nejen převlékání a sladkosti, ale především výzdoba interiérů

Jaké tedy použít barvy pro poslední den v říjnu? Především ty temné a ponuré, s prvky burgundské červené, lahvově zelené a fialové. V této úloze se skvělé osvědčí i barevné motivy, které jsou přímo spojeny s podzimem – pomerančové, žluté a sytě červené barvy, tlumené hnědé a popelavě šedé. Navzdory zdání, ne všechny dekorace musí být zcela tmavé, právě naopak, můžete zkusit použit černobílé vzory. Není třeba měnit celou výzdobu, ale vyplatí se postarat o rekvizity a doplňky, a k nim právě patří skleněné desky.

Kuchyňské skleněné desky jsou praktické a tematické – je dobré mít doma v zásobě více než jeden kus. Jak si vybrat ten nejlepší? Pomůžou vám roční období, měsíce, výjimečné dny v roce a svátky.

1. Tanec se Smrtí

Skleněná krájecí deska Květiny a Ptáci navazuje svou stylistikou na barokní, tmavé kompozice, a tyto zase na oblíbený motiv epochy –Tančící Smrt. Je to dobrá příležitost připomenout si, že se smrtí si zatančí všichni – květiny, ptáci, vegetace, lidé.

2. Temná stránka přírody

Skleněná krájecí deska Semena pampelišky to je pohled v negativním provedení. Invertování barev vytváří temný, fascinující efekt – ukazuje, že jak rostliny, tak i lidé mají svou vlastní skrytou stránku, která je obvykle hluboko schována. Pro někoho je to vnitřní krása, pro jiného zase děsivý výjev.

3. Nekonečné bludiště

Skleněná krájecí deska Betonový tunel se na první pohled nevyznačuje ničím výjimečným. Při delším pohledu na ni můžete nabýt dojmů, že tunel na ní je nekonečný. Halloween je vhodný čas, abychom si uvědomili nekonečno životního cyklu a pomíjivost.

4. Jezdec apokalypsy

Skleněná krájecí deska Kůň v plamenech je perfektní volbou na 31. října. Černá barva je zde spojena s ohnivou pomerančovou a pekelný kůň navozuje souvislost se čtyřmi jezdci apokalypsy. Tak trochu s rezervou, ale i trochu s okouzlením – pekelný kůň určitě podnítí vaši představivost, a právě o to o Halloweenu jde.

5. Kouzlo klamů

Skleněná krájecí deska Bílý kouř bude vypadat o Halloweenu skvěle – není zřejmé, co se uvnitř skrývá, celek je zastřený hustým, bílým kouřem. Jemná, i když strašidelná kompozice, vám připomene výjevy ze snů a vizí, a možná si získá srdce nějaké čarodějky-začátečnice?

Proč vám představujeme skleněné kuchyňské panely? Panely se mimořádně snadno udržují v čistotě, nevyžadují specializovanou montáž, a zároveň jsou módním a užitečným doplňkem pro každou příležitost. Více temných inspirací najdete v naší nabídce.

Čtěte také:
Rustikální ložnice – nápady, které vás budou inspirovat k osvěžení vašeho pokoje!
13.05.2022

Rustikální ložnice – nápady, které vás budou inspirovat k osvěžení vašeho pokoje!

Chcete do své ložnice vnést rustikální nápady? Speciálně pro vás jsme vybrali nejdůležitější vlastnosti rustikální výzdoby. Díky těmto nápadům bude váš interiér teplý i útulný – jak se na venkovský styl sluší a patří.

více
Jak vyzdobit svůj domov ve stylu městské džungle? Urban jungle bez tajemství
13.04.2022

Jak vyzdobit svůj domov ve stylu městské džungle? Urban jungle bez tajemství

Městská džungle je styl, který často zahrnuje přirozený a organický vzhled s barevnými akcenty a chladnou atmosférou. Městská džungle se vyznačuje hojným využitím zeleně, a to nejen v podobě rostlin, ale také v použití dekorativních prvků.

více
Home office –5 způsobů, jak si zařídit domácí kancelář
15.03.2022

Home office –5 způsobů, jak si zařídit domácí kancelář

V případě domácí pracovny můžeme místnosti dodat mnohem osobnější charakter. Stojí za to zajistit, aby v našem prostředí byly věci, které nám přinášejí radost a inspirují. Kancelář má být funkční, ale mnohem lepší je pracovat v místě, kde je vidět naše osobnost.

více
Obrazy s akty pro moderní obytné prostory
26.11.2021

Obrazy s akty pro moderní obytné prostory

Jedinečná a odrážející naši osobnost, výzdoba domu je důležitou součástí každého projektu. Použití obrazů s erotickou tematikou je trendem v současném designu. Umělecké potisky zobrazující vkusné postavy žen a mužů v různých polohách a okamžicích svlékání se staly odvážným prohlášením o našem individu&a

více