1. /
  2. Pro zákazníky
  3. /
  4. Blog
  5. /
  6. Inspirace

Jak vyzdobit malý byt - způsoby, jak ho dobře vyzdobit a uspořádat

Jak vyzdobit malý byt

Zařizování malého bytu může být výzvou, ale také vzrušující příležitostí ke kreativitě. Díky správným nápadům a technikám můžete svůj malý prostor zvětšit a zútulnit. Dekorace malého prostoru znamená maximalizovat potenciál omezeného prostoru a co nejlépe využít to, co máte. Existuje mnoho způsobů, jak z malého bytu vytvořit útulný domov, který vypadá a působí větší, od chytrých úložných řešení až po multifunkční nábytek!

Barevné schéma v malém bytě

Hledáte způsob, jak zvětšit svůj malý byt? Jedním z nejlepších tipů je zvolit světlé barvy stěn. Světlé barvy prostor zvětší a prosvětlí než tmavé, těžké odstíny. Nejen to, světlejší barvy lépe odrážejí světlo, takže malý byt působí otevřeněji a prostorněji. Správnou volbou světlých barev můžete snadno proměnit stísněný prostor ve světlý a vzdušný!

Jak vyzdobit malý byt

Jak funkčně vybavit malý byt - vyberte správný nábytek

Hledáte ideální nábytek do malého bytu? Jejich výběr může být náročný, zejména ve stísněných prostorách. Naštěstí je k dispozici spousta prostorově úsporného a multifunkčního nábytku, který vám pomůže co nejlépe využít váš prostor.

Než začnete hledat nábytek, naplánujte si obytný prostor. Je důležité vědět, jaký typ nábytku se hodí do vaší domácnosti, abyste později nemuseli věci příliš často stěhovat. Při výběru nábytku do malého bytu je třeba zvážit několik klíčových bodů:

 • Je důležité vybrat nábytek, který nezabírá příliš mnoho místa a vytváří v místnosti pocit otevřenosti.

 • Výběrem nábytku ve světlejších a jemnějších neutrálních barváchmůžete místnost opticky zvětšit a učinit ji prostornější.

Jak vyzdobit malý byt

 • Výběr prvků, které nebrání výhledu z jedné oblasti do druhé, jako jsou otevřené knihovny nebo skleněné stoly, může vytvořit pocit kontinuity v celém prostoru.

 • Výběr nábytku, který je "dokončený a na míru", což znamená kusy s úzkým profilem, které nezatěžují prostor.

 • Rohové pohovky, které dokáží maximálně využít každý centimetr prostorua zároveň poskytují pohodlné a stylové posezení (Pokud plánujete zabrat v obývacím pokoji hodně místa, použijte rozkládací pohovku. Sedací souprava se skládá z několika částí - včetně minimálně tří polštářů, které lze v případě potřeby složit a rozložit, takže se snadno vejde i do menších bytů s omezeným prostorem).

Klíčem k výběru nábytku do malého bytu je nakonec upřednostnit funkčnost, styl a prostorově úsporný design.

Zařizování malého bytu - co nejlépe využít prostor na stěnách

Omezený prostor v bytě může být obtížný, ale díky správným řešením pro ukládání na stěnu jej můžete využít na maximum. Díky několika kreativním nápadům můžete své stěny proměnit ve funkční a dekorativní prostor. Existuje mnoho způsobů, jak maximalizovat využití prostoru na stěnách a zároveň zachovat atraktivní vzhled, od zavěšení polic a háčků až po instalaci nástěnných skříněk. Zde je několik příkladů využití prostoru na stěnách v malém bytě:

 • Prázdné kouty využijte přidáním malé lavičky nebo komody s rostlinami a uměleckými díly.

 • Natřete radiátory nebo klimatizační jednotky stejnou barvou jako stěny, aby splynuly s dekorem a nezabíraly tolik místa (výborné by také bylo použít magnetické rohože k zamaskování radiátoru).

dekorace pro police v obývacím pokoji
dekorace pro police v obývacím pokoji
 • Instalujte police nebo nástěnné koše pro uložení knih, nádobí nebo jiných předmětů. Plovoucí police můžete použít také k vystavení uměleckých děl, rostlin nebo dekorativních předmětů.

 • Investujte do nábytku, který lze připevnit na zeď, například do skládacího stolu nebo postele.

 • Přidejte na zadní stranu dveří závěsný organizér na boty, šátky nebo doplňky.

Osvětlení v malém bytě - využijte co nejvíce přirozeného světla a v případě potřeby přidejte lampy

Výběr správného osvětlení v malém bytě může mít velký vliv na celkový charakter a funkčnost prostoru. Jedním ze způsobů, jak toho docílit, je využít prázdné rohy úložných polic k začlenění několika vrstev světla, které mohou místnosti dodat hotový dojem. Dalším důležitým faktorem je velikost stropních svítidel, která by měla být úměrná místnosti.

Zapojení poutavých stropních prvků, jako je lustr nebo jiný výrazný design, může pomoci nasměrovat pozornost vzhůru a otevřít prostor. Kreativním řešením pro malé prostory může být také přidání skrytých světel pod police nebo použití nástěnných svícnů. Klíčem k výběru správného osvětlení v malém bytě je nakonec upřednostnit funkčnost, styl a použití prostorově úsporných designů.

Dekorativní zrcadla na zeď
Dekorativní zrcadla na zeď

Optické zvětšení prostoru pomocí zrcadel

Zrcadla jsou skvělým způsobem, jak vytvořit iluzi prostoru v každé místnosti. Lze je použít k odrážení světla a zvětšení místnosti, než jaká ve skutečnosti je. Strategickým rozmístěním zrcadel po celém domě můžete docílit toho, že váš domov bude vypadat prostorněji a přívětivěji (např. umístěním zrcadel v blízkosti oken nebo nábytku). Kromě toho, že zvětšují vnímanou velikost místnosti, dekorativní zrcadla mohou také upozornit na zajímavé ohniskové body nebo detaily a vytvořit tak zajímavé vizuální efekty - stěna za pohovkou nebo za komodou, instalace zrcadla do skříní nebo na police).

Díky několika důmyslným tipům a trikům můžete svůj malý byt maximálně využít a vytvořit si útulný a stylový obytný prostor. Doufáme, že vám těchto několik tipů na výzdobu malých bytů pomůže co nejlépe využít váš prostor!

Čtěte také:
Vánoční výzdoba interiéru – praktické dekorace na svátky
28.11.2023

Vánoční výzdoba interiéru – praktické dekorace na svátky

Předvánoční období je nejhezčím obdobím roku. Temné večery osvětlují krásné vánoční ozdoby, v obchodech se objevují inspirace a nápady na originální dárky a my prohledáváme stránky s recepty, abychom si vybrali ty nejlepší a překvapili naše hosty. Za úvahu stojí také dekorace... tradiční i méně typick&e

více
Tapety do tmavé chodby a předsíně: jak vybrat a vytvořit správný interiér
20.11.2023

Tapety do tmavé chodby a předsíně: jak vybrat a vytvořit správný interiér

Vstupujete do domu po dlouhém dni v práci. První místnost, kterou vidíte, je předsíň. Uvažovali jste někdy, jak důležité je, aby tato místnost na vás udělala dobrý dojem? A může se chodba, tento zdánlivě nepodstatný prvek každého bytu, stát výjimečným dekorativním prvkem? Ano! Klíčem k tomu je správný výběr tapety.

více
Umění potkává prostor: jak boho obrazy oživují loftové interiéry
11.10.2023

Umění potkává prostor: jak boho obrazy oživují loftové interiéry

V tomto článku vám ukážeme, jak prakticky a efektivně zavést boho prvky do loftového interiéru. Pokud sníte o interiéru, který kombinuje modernost s nádechem přírody a svobody, tento článek je právě pro vás.

více
TV stěna v obývacím pokoji - inspirace a nápady na úspěšný projekt
13.09.2023

TV stěna v obývacím pokoji - inspirace a nápady na úspěšný projekt

Chcete zvýšit styl a funkčnost vašeho obývacího pokoje? No, jedním z osvědčených způsobů, jak toho dosáhnout, je vytvoření impozantní TV stěny, která slouží jako centrální bod celého prostoru. V tomto článku se podíváme na fantastické inspirace a nápady, které vám pomohou vytvořit úspěšný design TV stěny.

více