/ Pro zákazníky / Blog

3D fototapety – změna interiéru místnosti pomocí obrazu

3D fototapety jsou nesmírně oblíbené. Je to totiž skvělý způsob, jak rychle změnit interiér a vdechnout mu zcela nový styl. Proč si je pořídit a jak lze využít 3D fototapety?

3D fototapety

3D fototapety – nejmódnější vzory a jejich využití

Proč jsou fototapety stále v módě a stále populárnější? To vše díky stále modernějším designům. 3D fototapety, čili tapety s prostorovou grafikou, dokážou nejen modernizovat interiér, ale také opticky změnit jeho rozměry. Jak je lze využit v jednotlivých místnostech?

 • 3D fototapety do obývacího pokojes motivy měst, krajinami, abstraktními tunely, makro záběry, např. rostlin, se budou perfektně hodit na velké stěny, neboť ještě více zvětší prostor a zateplí místnost.
 • 3D fototapety do ložnice – rostlinné motivy vdechnou interiéru svěžest a útulnou atmosféru. Díky 3D fototapetám s květinami bude vaše ložnice romantická, a díky prostorovým fototapetám s městem bude místnost modernější a trendy.
 • Omyvatelné kuchyňské fototapety – ideální pro menší stěny, pro optické zvětšení povrchu. Pokud jde o motiv 3D fototapety do kuchyně – převládají záběry úzkých uliček.
 • 3D fototapety do předsíně a 3D fototapety na dveře a schody – úzké uličky, tunely, mosty zvětší nebo délkově prodlouží prostor.

Nejen místnost je důležitá – důležití jsou i ti, kdo v ní bydlí! Můžeme rozlišit 3D fototapety pro teenagery – města, abstrakce, např. 3D fototapety s vesmírem nebo cihlou.

Alternativou budou 3D fototapety pro děti – sportovní motivy, zvířata, např. 3D fototapety pro dívky s koňmi nebo 3D fototapety s fotbalovým motivem.

Co způsobuje, že jsou 3D fototapety jedinečné?

Co způsobuje, že jsou 3D fototapety jedinečné

Zejména možnosti, které nabízejí. Jsou ideální pro malé, úzké místnosti, které opticky prodlužují nebo rozšiřují. Dokážou vytvořit neobvyklou atmosféru jak v obývacím pokoji, tak i v koupelně. Kupříkladu: 3D fototapety s lesem poskytnou teplo a mikroklima velmi slunnému obývacímu pokoji, zatímco 3D fototapeta tunel dokonale prodlouží malou chodbu. V méně slunných místnostech se budou překrásně vyjímat 3D fototapety představující okno, čímž vytvoří atraktivní optickou iluzi.

3D fototapety – jak je přizpůsobit místnosti?

Důležitá je atmosféra, kterou chcete mít v interiéru. Zbytek je otázkou vkusu a místa. Nejoblíbenější jsou 3D fototapety do obývacího pokoje pro jedno silné zdůraznění a 3D fototapety do ložnice pro pocit útulnosti. Jaké jsou možnosti? Ukazuje se, že obrovské! Můžete ozdobit celé stěny nebo pouze některé jejich části, např. problematické výklenky, nebo i samotné dveře.

3D fototapety – z jakých materiálů jsou zhotoveny?

Rozlišujeme tři základní materiály, z nichž jsou zhotoveny.

 • 3D vliesová fototapeta – zakryje případné nerovnosti a nedokonalosti stěny, a je zároveň tepelnou a akustickou izolací. Má jemnou strukturu a matný povrch. Pro její nalepení naneste lepidlo na stěnu.
 • 3D MagicStick fototapeta – samolepicí, s možností několikanásobného odlepení a přilepení. Nevyžaduje lepidlo.
 • 3D laminátová fototapeta – pokrytá laminátem, je odolná vůči nečistotám, škrábancům a mytí. Má matný povrch a saténovou strukturu. Nevyžaduje také lepidlo, protože je umístěna na samolepicí fólii.

3D fototapety – nejoblíbenější vzory

Jaké jsou nejčastější a nejoblíbenější vzory?

 • 3D fototapety s uličkami;
 • 3D fototapety s tunely;
 • 3D fototapety s mosty;
 • 3D fototapety s krajinami (hory, moře, foto tapety les, vodopád).

3D fototapety – nejoblíbenější vzory

3D fototapety – kde koupit nejkrásnější?

Vyplatí se a určitě tím neuděláte chybu, koupit 3D fototapety online. Na webu se totiž můžete seznámit s mimořádně širokou nabídkou. Jsou zde 3D fototapety pro koupelnu, kuchyň, obývací pokoj, ložnici, a také do dětských pokojů, přizpůsobené pro různá uspořádání a styly. Zcela jistě si najdete něco pro sebe.

3D fototapety v obchodě Tulup.cz – proč kupovat u nás?

Velký výběr, atraktivní ceny a profesionální služby. Náš obchod nabízí mnoho atraktivních 3D fototapet s nejmódnějšími vzory a různými velikostmi, s možností výběru vhodného materiálu. Děláme vše pro to, aby byl každý nákup zdařilý a jeho výsledkem byla nová výzdoba s využitím nejkrásnějších a výjimečně pevných 3D fototapet, která potěší oči a duši.


 TAPETY DO DĚTSKÉHO POKOJE A POKOJŮ TEENAGERŮ - PERFEKTNÍ ZPŮSOB, JAK RYCHLE A PŮSOBIVĚ VYZDOBIT INTERIÉR!

A 5 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH FOTOTAPET DO OBÝVACÍHO POKOJE

Čtěte rovněž: